środa, 5 lutego 2014

W moim ulubionym stylu i kilka wiadomości

Witam Was kochane!
Bardzo się cieszę, że tyle osób się zapisuje :)Na początek pokażę Wam coś co tworzę, ale jakoś nie mogę skończyć:( muszę zabrać się za finalizowanie tych prac.


I jak Wam się podobają moje „babcine kwadraty"???? Mam nadzieję, że narobię Wam ochoty na moją zabawę :) i z niecierpliwością będziecie czekać na pierwsze paczuszki:)
Na razie nie mówię co to będzie :) na bank się będę jeszcze chwalić 
Teraz kilka uwag co do zabawy! Zamieszczam je tutaj, a nie pod postem z zabawą ponieważ tak będzie prościej!

A więc!!!
1. Zostały dwa tygodnie, aby się zapisywać na zabawę!!!  czekamy więc, może ktoś jeszcze się  dopisze!
2. Dostałam wiele meili dotyczących ilości robienia kwadratów na miesiąc - zdania są bardzo podzielone i ja wprowadzam tutaj mały kompromis! A mianowicie: każda para ustali między sobą ilość kwadratów na miesiąc - minimum 5 sztuk, a maximum nie podaję!! Zależy to od Was :) i Waszej chęci.
3. Proszę poślijcie mi na meil swoje dane: adres, meil, blog i Wasz nick - jest to konieczne, abym sprawnie mogła z Wami się kontaktować
4. Wielkość kwadratów 15 x 15 cm!!!!
5. Ważna jest także sprawa grubości włóczki - jak myślicie może ustalimy jakieś grubości ??? Czekam na propozycje? WAŻNY PUNKT
5. Pytałyście mnie także o wzory kwadratów! a więc to Wasza wyobraźnia - mogą być różne (mam zamiar dodać post z przykładowymi wzorami kwadratów) najważniejsze, aby zamknęły się w kwadrat o wymiarach 15 x 15 cm. 

Myślę, że na razie to tyle!!! Czekam na dalsze ustalenia i uwagi od Was!!!!
Miłego wieczorku!

4 komentarze:

 1. Jak dla mnie grubość włóczki nie stanowi problemu aby tylko wymiary się zgadzały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No mi się wydaje, że grubość ma spore znaczenie przy późniejszym łączeniu. Wiadomo, że będzie różnica i problem z połączeniem kwadratów robionych np. bawełną i szydełkiem 3,5 a akrylem czy tam wełną i szydełkiem np. 6.

  Ja proponuję przyjąć za standard szydełko 3,5 (chyba najbardziej popularne) oraz włóczkę odpowiedniej do niego długości ( np. akryle Dora, Mimoza, czy też większość dostępnej u nas na rynku bawełny ( np. Medusa, Jeans Yart Art).
  taka jest moja propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Są różne sposoby łączenia kwadratów i grubość włóczni nie ma znaczenia naprawdę. Bo nie łączysz kwadratów oczko w oczko no chyba że Evella tak robi to wtedy ma znaczenie.

  OdpowiedzUsuń